Odzież damska

Bluzki damskie z dekoltem – jak je dobrać?

Eleganckie damskie bluzki z dekoltem są wyjątkowo chętnie wybierane przez kobiety w każdym wieku. Nic w tym dziwnego, gdyż taki fason sprawia, że każda z pań może się w nich poczuć atrakcyjnie i wyjątkowo stylowo. Jak zatem dobrać dekolt bluzki do sylwetki? Sprawdź nasz poradnik!

Dekolt amerykański 

Tego typu bluzki damskie wspaniale wydłużają i wyszczuplają szyję, a co więcej pozwalają wyeksponować piękny dekolt. Nie każdej kobiecie pasuje jednak taka stylizacja. Panie o bardzo obfitych kształtach lub wprost przeciwnie – posiadające zbyt mały biuśt, nie powinny sięgać po bluzki z dekoltem amerykańskim. Taki rodzaj bluzki absolutnie nie nadaje się także dla pań, które mają problemy z garbieniem się.

Dekolt karo

Takie bluzki damskie ze sklepu TXM są wręcz stworzone dla pań z dużym biustem. Dekolt w kształcie kwadratu lub prostokąta doskonale wydłuża szyję, a jednocześnie optycznie zmniejsza górne partie ciała. Nie sprawdzi się natomiast u pań o szerokich ramionach. 

Dekolt hiszpański 

Bluzki damskie z takim dekoltem określane są często mianem „bez ramion”. W takiej stylizacji pięknie prezentują się panie o figurze typu gruszka. Dekolt hiszpański pozwala wspaniale wyeksponować szczupłe ramiona, a jednocześnie optycznie zmniejsza zbyt obfite dolne partie ciała. Nie jest natomiast wskazany przy masywnych, umięśnionych barkach. 

Dekolt łódka 

To zdecydowany faworyt wśród pań, które preferują zabudowane ubrania. Znakomicie prezentuje się na wąskich ramionach. Nie powinny natomiast po niego sięgać kobiety o niskim wzroście i szerokich ramionach.

Dekolt w długi szpic 

Doskonale nadaje się dla kobiet z obfitym biustem i szerokimi ramionami. Pozwala wysmuklić sylwetkę i nadaje jej lekkości. Damskie bluzki z takim dekoltem sprawdzą się także u pań z małym biustem, ale z nieco bardziej pełną sylwetką.

Eleganckie bluzki z dekoltem stanowią wręcz doskonałe połączenie ze spódnicami, jak i ze spodniami. Można je ubierać zarówno na wyjście do pracy, jak i podczas niezobowiązującego spotkania z przyjaciółmi.