Odzież męska

Buty brogsy – co warto o nich wiedzieć

Wybierając nowe buty brogsy warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i materiał z którego są wykonane, ale również na podeszwę, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić nowe brogsy, dlatego też chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

Porządna podeszwa

więcej na https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-brogsy

W dzisiejszych czasach producenci oferują wysokiej jakości buty brogsy z podeszwą gumową albo skórzaną. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Jeżeli chodzi o podeszwy, to kierować należy się przede wszystkim sposobem użytkowania butów. Skórzane podeszwy prezentują się bardzo okazale, ale przy częstym użytkowaniu obuwia, podeszwy bardzo szybko wymagać będą podzelowania. Skórzane podeszwy są najlepszym wyborem dla mężczyzn, którzy cenią sobie elegancki styl. Przy wilgoci i mokrej pogodzie zdecydowanie lepiej sprawdzą się gumowe podeszwy, które są o wiele tańszym rozwiązaniem od swoich skórzanych konkurentów.

Buty brogsy a pasek

Pamiętać należy również i o tym, że każdy szanujący się mężczyzna powinien do butów dobrać idealny pasek. Jak powszechnie wiadomo paski dobiera się właśnie pod kolor butów, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten ważny parametr. Oczywiście przy nieformalnych zestawieniach można kierować się swoim własnym gustem i przyzwyczajeniami. Przy formalnych kreacjach warto jednak zachować odpowiedni kontrast pomiędzy obuwiem i innymi dodatkami w garderobie. Tylko w taki sposób będzie można zachować idealną harmonię. Do jasno brązowych brogsów idealnie pasować będą ciemnobrązowe paski. Ten uniwersalny odcień idealnie współgrać będzie z poszczególnymi detalami butów. Mowa tutaj oczywiście o krawędziach podeszwy, sznurowadłach i ażurkach.