Odzież damska

Czy biustonosz do karmienia jest konieczny?

Bardzo często korzystamy z porad znajomych czy rodziny, gdy wybieramy elementy ciążowej bielizny. Jednak warto jest dobrze przemyśleć konieczność decydowania się na zakup konkretnych produktów.

Nie wszystkie kobiety muszą decydować się na specjalne biustonosze ciążowe czy wykorzystane do karmienia. Dla wielu kobiet nie będzie to wcale wygodne rozwiązanie. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że specjalny krój, który posiada biustonosz do karmienia to sposób na lepsze wsparcie piersi w sposób, który może zwiększyć komfort kobiety.

Co decyduje o tym, że warto kupić biustonosz do karmienia?


Trzeba brać pod uwagę, że w ciąży klatka piersiowa rozszerza się. Jednocześnie piersi mogą zwiększyć się przynajmniej o jeden rozmiar zarówno w pasie jak też miseczce. Powodować to może dyskomfort szczególnie u kobiet noszących większe rozmiary biustonosza. Wówczas wykorzystanie specjalnie przygotowanych staników może być doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć, choćby ból kręgosłupa.

Kiedy kupować specjalny biustonosz?


Moment, w którym warto kupić specjalne do karmienia biustonosze (np. z tego sklepu) może być różny dla każdej kobiety. Ogólnie warto brać pod uwagę:
– mniej więcej w szesnastym tygodniu ciąży zaczyna się zmieniać rozmiar piersi,
– przy pierwszych zmianach w rozmiarze piersi nie warto decydować się na zakup więcej, niż jednego, dwóch biustonoszy to karmienia,
– dobry biustonosz posiada odpowiednią regulację zapinania.
Dopasowanie odpowiedniego biustonosza jest niezwykle istotne w przypadku kobiet karmiących piersią.