Odzież męska

Czy bluza bez kaptura jest dobrym wyborem?

W garderobie męskiej nie może zabraknąć bluzy. Zarówno bluza bez kaptura, jak i z kapturem to podstawowy element ubioru męskiego. Można ją nosić w wydaniu sportowym oraz w stylu casualowym. Zatem na co zwracać uwagę przy zakupie bluzy?

Bluza z kapturem czy bez?

Najpopularniejsze są modele bluz z kapturem. Obecnie nie są już kojarzone jedynie ze sportowcami. Bluza z kapturem jest doskonałą bazą do stylizacji na co dzień. Pasuje zarówno do jeansów jak i spodni materiałowych. Można się zdecydować na model rozpinany lub na bluzę zakładaną przez głowę. Jednak coraz popularniejsze stają się tez bluzy bez kaptura. Taki model jest nieco bardziej uniwersalny. Bluza bez kaptura powinna też nieco bardziej przylegać do ciała, dzięki czemu cała stylizacja wygląda bardziej elegancko. Bluzę bez kaptura warto wybrać szczególnie zimą, ponieważ kaptur nieraz ciężko zmieścić pod kurtkę lub płaszcz. Natomiast ostateczny wybór powinien być uzależniony jedynie od naszych indywidualnych preferencji.

Materiał wykonania bluzy

Jeżeli bluza na nam służyć na co dzień to warto sprawdzić jej skład materiałowy. Dobry wyborem będzie bluza wykonana w stu procent z bawełny. Dobrze też się sprawdzi mieszanka ze sztuczną domieszką, jednak i wtedy bawełny powinno być przynajmniej 80%. Bawełna jest naturalnym materiały, który jest przewiewny, ale także nas ogrzeje. Dodatkowo jest przyjemna w dotyku i dobrze układa się na ciele. Nie warto natomiast kupować bluz poliestrowych. Są one tańsze od bluz bawełnianych, jednak jest to sztuczny materiał, który nie przepuszcza powietrza.

Bluza bez kaptura dostępna w ofercie sklepu Dstreet.pl.