Odzież męska

Długi czy krótki szlafrok męski?

Idealny szlafrok męski powinien być tak wygodny i przyjemny w dotyku, aby nie chciało się go nigdy zdejmować. Zobacz: https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-niego-szlafroki Dzięki funkcjonalnemu paskowi większość szlafroków można idealnie dopasować do każdej sylwetki. Aby wybrać odpowiedni model warto zwrócić uwagę nie tylko na design, cenę i materiał, ale również na długość.

Krótkie szlafroki dla panów

Krótki szlafrok męski dostępny jest nie tylko w wersji cięższej (puchatej), ale również w wersji lekkiej, które bardzo szybko schną. Krótki szlafrok doskonale sprawdzi się przede wszystkim w cieplejszych miesiącach, kiedy to temperatura jest nieco wyższa, dzięki czemu dolna część ciała może być odkryta. Do szlafroków tego typu warto dokupić ciepłe skarpetki albo bardzo wygodne kapcie. Krótsze szlafroki są dobrym wyborem dla niskich panów, którzy optycznie chcą wydłużyć nieco swoją sylwetkę.

Dłuższe szlafroki męskie

Długi szlafrok męski przeważnie szyty jest z dość grubych tkanin. Doskonale sprawdzi się tutaj puszysty frotte, welur albo plusz. Dłuższe szlafroki doskonale sprawdzą się w chłodniejsze wieczory, ponieważ skutecznie chronią one ciało przed mrozem. Wśród mężczyzn to właśnie dłuższe szlafroki cieszą się największym zainteresowaniem. Kobiety zdecydowanie częściej wybierają krótsze szlafroki. Godne uwagi są praktyczne modele z pojemnymi kieszeniami, w których można schować telefon, chusteczki albo inne przydatne drobiazgi. W chwili obecnej najmodniejsze są długie szlafroki z nutą egzotyki.