Odzież damska

Do jakiej figury nadaje się sportowa sukienka?

Sukienki w wersji sportowej sprawdzą się przy niemal każdej figurze. Oczywiście niezbędne jest zdecydowanie się na takie modele, które są odpowiednio dopasowane do konkretnej sylwetki. Wybranie takiej, sportowej sukienki nie sprawi obecnie problemu, gdyż można korzystać z bardzo szerokiego asortymentu różnych wersji tego typu sukienek.

Asymetryczne fasony


Jeśli chce się wyeksponować nogi wówczas doskonałym pomysłem mogą okazać się czarne sportowe sukienki w wersji mini. Natomiast kobiety chcące stworzyć bardziej eksperymentalne stylizacje mogą zdecydować się na asymetryczne fasony. Współczesna moda chętnie korzysta z asymetrycznych elementów stylizacji, które pozwalają uzyskać wiele ciekawych efektów wizualnych. Ukośne cięcia w sukienkach to sposób na wyszczuplenie sylwetki. Nieregularne cięcia sprawdzą się zarówno w sukienkach stosowanych przy tworzeniu codziennych, jak też wieczorowych kreacji.
Asymetria w sukienkach zapewnia:

  • wydłużenie sylwetki
  • wyszczuplenie
  • lekkość.

Klasyczne pomysły


Jeśli chce się mieć pewność, że sukienka nie będzie nadmiernie wyzywająca wówczas warto unikać asymetrycznych fasonów. Prosta czarna sportowa sukienka wykonana z gładkiej tkaniny może okazać się idealnym pomysłem, szczególnie gdy wybieramy sukienkę na nieformalne wydarzenia, które jednak wymagają nieco bardziej eleganckiego stroju. Dopasowana do sylwetki sukienka nawet pozbawiona zdobień jest w stanie zapewnić wygodny oraz stylowy element stylizacji.