elegancka kobieta w białych spodniach i butach na szpilce
Odzież damska

Jak nosić spodnie cygaretki?

Nie na każdą okazję sprawdzają się jeansy. Czasami poszukujemy spodni, w których będziemy wyglądały bardziej elegancko. Na taką okazję idealne będą cygaretki. Jak je nosić, by wyglądać gustownie?

Najważniejsze są buty

Modne spodnie damskie cygaretki najlepiej wyglądają, gdy dopasujemy do nich wysokie szpilki. Sylwetka staje się smuklejsza i bardziej proporcjonalna. Chcąc zastąpić szpilki, warto również zdecydować się na czółenka na słupku. Są one równie eleganckie, a jednocześnie dużo bardziej wygodne. Stopa ma stabilne podparcie.

Łącząc spodnie damskie cygaretki z butami na płaskiej podeszwie warto postawić na modne oksfordki, które jednocześnie są bardzo wygodne. W takiej stylizacji można swobodnie przechodzić cały dzień.

Zimą dobranie butów do spodni damskich cygaretek jest dużo trudniejsze. Koniecznie należy wykluczyć kozaki z wąską cholewą. Spodnie upchnięte do cholewy będą wyglądały bardzo nieciekawie.

Wybierając eleganckie spodnie należy pamiętać o dopasowaniu do nich odpowiedniego obuwia, w przypadku spodni eleganckich warto np. skoncentrować się na sztybletach o prostej budowie.

A co na górę?

Modne spodnie damskie cygaretki warto łączyć z bluzkami, które są dopasowane lub delikatnie luźniejsze. Nie należy ich łączyć z obszernymi bluzami lub mocno dopasowanymi bluzkami.

Można również zapomnieć o dłuższych tunikach czy swetrach sięgających bioder. Spodnie damskie cygaretki łączymy z delikatnymi sweterkami, bluzkami koszulowymi oraz kobiecymi bluzkami.

Na chłodniejsze dni warto dopasować ramoneskę, płaszcz do połowy łydki czy marynarkę, która idealnie sprawdzi się w biurze.