Odzież damska

Jak wybrać krój, materiał i rozmiar piżamy damskiej?

Dzisiejsze kobiety mają ogromny wybór jeśli chodzi o poszukiwanie bielizny do spania. Wiele kobiet nosi piżamy i wykorzystuje je jako odzież domową. Dlatego należy starannie wybrać piżamy, aby były nie tylko piękne i stylowe, ale także wygodne i funkcjonalne. Niektóre kobiety wolą piżamy, które podkreślają ich seksualność i atrakcyjność, a inne stawiają na poczucie komfortu.

Jak wybrać krój i materiał piżamy damskiej?

Jeśli lubisz piżamę, zwróć uwagę na tkaninę, z której jest wykonana. Lepiej jest wybrać piżamę z naturalnych tkanin, w których skóra będzie oddychać — len, bawełna, jedwab. Kupując bawełnianą piżamę, nie bądź leniwy i patrz na światło. Wysokiej jakości piżama oznacza, że tkanina leży płasko, bez nierówności, uszczelnień. Jeśli w świetle pojawiły się wady, odrzuć taki zakup.

Wielu producentów oferuje piżamy z tkanin mieszanych, najczęściej z materiału bawełnianego z dodatkiem zanieczyszczeń syntetycznych. Wtedy podczas noszenia rzecz jest mniej pognieciona, ale stosunek materiałów sztucznych jest optymalny dla przenikania powietrza do skóry. Jeśli zawartość syntetyku przekracza 20%, przepuszczalność powietrza w piżamie ulega pogorszeniu.

Przytulne i przyjemne wydają się być piżamy z pluszowym efektem nylonu, lycry. Ale niestety mogą one powodować alergie i nie są zalecane do długotrwałego ciągłego noszenia.

Jak wybrać piżamę — rozmiar

Jak najlepiej wybrać piżamę damską https://www.xoxoxo.pl/kategoria/pizamy-damskie-xoxoxo bez przymierzania, w zasadzie jest to jasne. Kobiety to robią, ponieważ piżama damska jest dość powszechnym prezentem na każde wakacje dla każdej osoby. Ale kupując piżamę bez przymierzenia, ryzykujesz, że kupisz model, w którym będzie Ci niewygodnie.

W piżamie ciało powinno być rozluźnione, nic nie powinno przeszkadzać ani nigdzie uciskać. W razie wątpliwości lepiej kupić piżamę o rozmiar większą.

Przy zakupie piżamy ważne jest również zszywanie produktów. Słabej jakości szwy mogą przecież uwierać i podrażniać skórę. Dlatego szwy piżamy powinny być prawie niezauważalne. Duże przyciski, jasne hafty i inne elementy dekoracyjne, oczywiście, będzie ozdobą piżamy, ale może powodować niepotrzebny dyskomfort podczas snu w tej piżamie, może kolidować i być niewygodne. Dla osób podatnych na alergie lepiej nie używać piżamy z elementami dekoracyjnymi.