Odzież damska

Jakie są modele gorsetów?

Gorsety damskie występują w różnych modelach. Wśród nich można wyróżnić produkty typu underbust, czyli zakładane pod biustem, a także modele typu overbust, które są zakładane na biust.

Gorset typu underbust

W ostatnich latach bardzo popularne stały się takie rodzaje gorsetów jak underbust. Są to produkty zakładane pod biust, które można stosować w celu treningu talii. Rozwiązanie to z całą pewnością jest bardzo praktyczne, a także wygodne. Produkty typu underbust sprawiają, że kobieta czuje się dużo bardziej komfortowo niż w modelach typu overbust, które są zakładane na biust. Tego rodzaju gorsety można w bardzo dobry sposób komponować z różnymi stylizacjami, ponieważ często są one niewidoczne pod luźnymi ubraniami. Takie produkty można także nosić na odzieży, jeśli tylko będą w odpowiedni sposób dobrane pod kątem kreowanej stylizacji. Większość gorsetów posiada konstrukcję, która oparta jest na stalowych fiszbinach. Dzięki temu w bardzo dobry sposób układają się one na ciele.

Dobór gorsetu

Aby gorset dobrze wyglądał na ciele należy go w odpowiedni sposób dobrać do posiadanej sylwetki. Dobór produktu typu underbust jest dużo prostszy nić wybór modelu typu overbust. Aby dobrać gorset należy zmierzyć aktualny i naturalny obwód talii. Warto także sprawdzić, jaka długość gorsetu będzie nam najbardziej odpowiadała. W sprzedaży można znaleźć kilka różnych wariantów długości gorsetów. Krótkie modele mają około 25 lub 26 centymetrów. Klasyczne modele liczą 28 lub 29 centymetrów. W sklepach znajdują się również modele przedłużane, których długość wynosi nawet od 33 do 35 centymetrów. Informacja o długości danego produktu zazwyczaj zawarta jest w jego karcie informacyjnej, w której można także znaleźć podstawowe dane na temat konkretnego modelu. Warto wziąć je pod uwagę w trakcie ich wyboru – https://obsessive.com/pln_pl/gorsety.