tanie sukienki
Odzież damska

Jakie sukienki powinnyśmy mieć w szafie?

Sukienka sukience nierówna. I nie chodzi tylko o kolor albo wzorek materiału, z którego jest zrobiona. Ponieważ każda kobieta ma nieco inną figurę w niektórych fasonach będzie wyglądać elegancko i zgrabnie, a w innych nie bardzo. Zwłaszcza jeżeli tu i ówdzie coś wystaje lub coś trzeba ukryć. A więc:

Sukienka długa czy krótka?

Ze względu na długość rozróżniamy sukienki długie (maxi) czyli do kostek,średniej długości (midi) – za kolano oraz krótkie (mini) (powyżej kolana. Zgrabna młoda dziewczyna w każdej długości) będzie wyglądać ładnie (oczywiście jeśli sukienka jest w odpowiednim rozmiarze). U osób starszych może być już z tym różnie. Chociaż, nie tylko długość ma znaczenie ale także kształt.

Wcięta w pasie czy worek?

Sukienki ze sklepu stacjonarnego lub internetowego, tj YUPS, wcięte w pasie, eksponujące talię nadają się raczej dla pań o nienagannej figurze. Kobieta z nadwagą częściej wybierze ubranie zakrywające niedoskonałości. Bo wystający brzuch i pośladki raczej urody nie dodają.

Czy sukienki muszą być drogie?

tanie sukienki

Elegancka suknia wieczorowa raczej tania nie będzie. Na wyjście do teatru, na wesele albo bankiet trzeba się wykosztować. Ale zwyczajne takie do chodzenia po ulicy można kupić w różnych cenach. Tanie sukienki na pewno znajdziecie na bazarkach, w sklepach sieciowych. Są też w lumpeksach (czyli sklepach z używaną odzieżą) chociaż akurat w tej kwestii nie każdy ma przekonanie. Warto też szukać w Internecie. Albo także w hipermarketach na stoiskach odzieżowych. Pamiętajcie, że do sukienki koniecznie trzeba dobrać odpowiednie dodatki. Na pewno przydadzą się zgrabne buciki (pantofelki, sandałki, byle nie trampki ani adidasy).