Odzież męska

Koszule wizytowe – jaki kołnierzyk wybrać?

Kluczową kwestią jest dobór kołnierzyka w koszuli wizytowej. Na bardzo elegancką okazję wybór nieodpowiedniego może okazać się prawdziwym faux pas. Ważne, by przy określonym typie kołnierzyka łatwo można było zawiązać krawat, muszkę czy fular.

Koszule wizytowe – rodzaj kołnierzyka ma znaczenie

 

Kiedy do eleganckiej stylizacji chce się dobrać muchę, trzeba zdecydować się na eleganckie koszule z kołnierzykiem łamanym. Do takiej koszuli nie można w żadnym wypadku ubierać krawata. Na formalną okazję można wybierać również koszule męskie slim fit z kołnierzykiem włoskim. Charakteryzuje się on szerokim rozstawem. Nosi się do niego rzecz jasna krawat. Brak krawata jest w tym przypadku niestosowny. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, że w takiej koszuli wiązanie krawata jest dość specyficzne i poza węzłem widoczna jest część krawata powyżej niego. Dlatego trzeba tu zadbać o staranne wiązanie. Jeszcze większym rozstawem kołnierzyka charakteryzuje się cutaway. Jeśli chce się wybrać eleganckie koszule z tradycyjnym kołnierzykiem pasującym zarówno na okazje biznesowe, wizytowe, jak i codzienne, warto wybrać kołnierzyk kent, który jest dość wąski i długi, przez co prezentuje się elegancko i pozwala na zawiązanie dowolnego węzła.

 

Koszule wizytowe do fularu – zdecyduj się na koszule z kołnierzykiem kent

Fular to alternatywa dla szerokiego krawata, która wygląda jak szeroka apaszka. Na formalne okazje nosi się je w stylu ascot, czyli do zapiętej koszuli najlepiej z uniwersalnym kołnierzykiem kent. Oczywiście na mniej formalne okazje można go nosić również pod koszulą. W każdym przypadku należy pamiętać jednak o odpowiednim wiązaniu.