Obuwie

Oksfordki damskie – co to za buty i z czym je nosić?

Oksfordki to buty, które wywodzą się z klasycznej mody męskiej. Niegdyś buty o takim fasonie zarezerwowane były wyłącznie dla mężczyzn, jako uzupełnienie garniturowych stylizacji. Dziś oksfordki podbijają światowe wybiegi i zyskują coraz szersze grono wielbicieli, nie tylko wśród mężczyzn.

Co to są oksfordki damskie?

Klasyczne oksfordki damskie to lekkie buty, które idealnie nadają się na porę wiosenną. W całości zakrywają one stopę, ale są znacznie niższe niż klasyczne botki. Damskie oksfordki to buty, które powstały z inspiracji klasyczną modą męską. W ofercie producentów zajdziemy oksfordki o różnym kroju i w rozmaitej gamie kolorystycznej.

Oksfordki są najczęściej wykonane ze skóry naturalnej, ale osoby, które nie korzystają z surowców zwierzęcych nie powinny mieć problemu ze znalezieniem wegańskiego odpowiednika.

Do czego pasują oksfordki damskie?

Oksfordki to uniwersalne obuwie, które pasuje do wielu różnych stylizacji. Sprawdzą się zarówno w eleganckich zestawieniach, jak i w tych na co dzień. Mogą stanowić uzupełnienie damskiego garnituru, sukienki o długości do połowy łydki, ale także jeansów czy cygaretek.

Damskie oksfordki cieszą się ogromną popularnością wśród wielbicielek tak zwanej casualowej elegancji. Wszystko dzięki temu, że oksfordki mogą stanowić uzupełnienie oficjalnych stylizacji, zapewniając jednocześnie komfort i swobodę ruchów. Osoba, która dopełni swoją stylizację klasycznymi oksfordkami będzie czuć się swobodnie przy zachowaniu w pełni profesjonalnego wyglądu.