Sypialniana garderoba

Piżama flanelowa czy może jedwabna?

Jaki najlepszy materiał na piżamę? Liczne badania dowodzą, że najzdrowiej i najwygodniej spać nago. Sklep z piżamami z bogatym asortymentem wskazuje jednak na to, że lubimy jednak te czasem śmieszne, a czasem eleganckie stroje.

Bawełna czy jedwab?

Piżama powinna być z materiału jak najbardziej naturalnego. Najczęściej jest to bawełna, jedwab, wiskoza lub len. Czasem te materiały są z domieszką syntetycznych. Jeśli nie jest ich za dużo – to dobrze, piżama wtedy lepiej się pierze i jest wytrzymalsza. Naturalne materiały wpływają na jakość snu, ponieważ w nich nie pocimy się aż tak bardzo i ciało łatwiej utrzymuje niższą temperaturą – a to jest warunek zdrowego snu. Nie bez powodu też zaleca się spanie w chłodniejszych pomieszczeniach. Piżamy z bawełny są też zwykle luźniejsze od jedwabnych koszulek. Eleganckie zestawy najlepiej żeby nie były zbyt ciasne. Zdecydowanie wpływa to na komfort snu.

A może flanela?

Flanelowy zestaw do spania w sklepie z piżamami widział na pewno każdy. Ten kultowy model z górą w formie koszuli zapinanej na guziki oraz długich spodni i oczywiście najlepiej w kratkę, to najlepszy wariant na mroźną zimę. Flanela jest tkaniną bawełnianą lub wełnianą, która ma wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. W takim zestawie nie zmarzniemy i będzie nam bardzo wygodnie. Flanela jest również materiałem bardzo wytrzymałym, posłuży więc nam przez co najmniej kilka mroźnych zim.

Sklep z piżamami znajdziesz na tej stronie – https://www.xoxoxo.pl/