ubranka niemowlęce
Odzież dziecięca

Polecane ubranka dla niemowląt – na co zwracać uwagę?

Ubranka dla niemowląt najlepiej kupić jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat. Znaczenie ma nie tylko krój i rozmiar, ale również materiał, ozdoby oraz zapięcia.

Zakup ubranek dla niemowlaka

ubranka niemowlęce

Najlepiej kupować ciuszki dla niemowlaka w sprawdzonych i renomowanych sklepach odzieżowych, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Niezwykle ważna jest tkanina, która powinna być przede wszystkim delikatna. Materiały syntetyczne są zazwyczaj tanie, ale jednocześnie nie przepuszczają powietrza, dlatego skóra nie może oddychać. Odpowiednia cyrkulacja powietrza jest bardzo ważna, dlatego najlepiej wybierać ubranka niemowlęce na tej stronie, które są wyprodukowane w stu procentach z bawełny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że syntetyczna tkanina można wywołać reakcję alergiczną lub podrażnić skórę małego dziecka. Problematyczny może być wybór rozmiaru, ponieważ ciężko jest dokładnie określić jak duże będzie dziecko. Zazwyczaj ubrania dla niemowląt mają rozmiary 52 – 62. Na podstawie badań USG ginekolog można wstępnie oszacować wielkość niemowlęcia, ale należy pamiętać, że nie zawsze musi się to pokrywać z rzeczywistością. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup ubranek w różnych rozmiarach.

Rozmiar ubranka dla niemowlaka

Ewentualnie można też podjąć ryzyko i kupić trochę większe ciuszki. Warto dodać, że rękawki w każdej chwili można podwinąć, a małe dzieci rosną bardzo szybko. Dlatego nie ma sensu kupować drogich ubrań, bo za chwilę niemowlak i tak z nich wyrośnie. Modny krój nie ma żadnego znaczenia w przypadku noworodków, najważniejsza jest wygoda i komfort użytkowania. Najlepiej kupić tradycyjne body zapinane na kopertę lub rozpinane przy pieluszce. Ozdoby mogą tylko przeszkadzać, ponieważ często są zrobione z falbanek, sznurków oraz guziczków. Lepiej unikać ubrań zakładanych przez głowę, ponieważ można bardzo łatwo wyrządzić w ten sposób szkodę dziecku. Jeżeli chodzi o kolor to nie ma on większego znaczenia, ale najlepiej postawić na materiały w naturalnych odcieniach. Na samym początku nie trzeba kupować jeszcze butów, ponieważ dziecko i tak nie umie samodzielnie chodzić.