damskie spodnie typu alladynki
Odzież damska Odzież młodzieżowa

Spodnie alladynki – co to znaczy i jak dobrać je do sylwetki

Zaglądasz przed wyjściem do szafy i znów stwierdzasz, że nie masz w co się ubrać? Dochodzisz powoli do wniosku, że za każdym razem wyglądasz identycznie i chcesz wreszcie coś zmienić? Casualowe wyjście wcale nie musi wyglądać dokładnie tak samo jak poprzednie. Codzienność zawsze można zmienić, a w zmianie bez cienia wątpliwością pomogą spodnie alladynki.

Styl arabski w europejskiej modzie

Spodnie alladynki znane są szerszej klienteli pod wieloma innymi nazwami. Pumpy, szarawary, sinbadki bądź haremki, chociaż dwie ostatnie niewątpliwie częściej są wymieniane. Niemniej jednak kojarzą się one jednoznacznie ze stylem stron krajów arabskich czy znaną z lat 90′ bajkową księżniczką Jasminą, bohaterką Alladyna.

W zasadzie nie odbiega od prawdy twierdzenie, iż popularne dzisiaj w naszych stronach haremki są stylizowane w oparciu o kraje arabskie. Jednocześnie nie można odmówić im szyku oraz wyjątkowej elegancji. Spodnie alladynki damskie oznaczają spodnie zazwyczaj o wysokim stanie oraz luźnych nogawkach. Nierzadko posiadają też mocno obniżony krok, czasem sięgający nawet linii nieznacznie powyżej kolan. Od jakiegoś czasu alladynki stały się niezwykle popularne również w naszej szerokości geograficznej.

Dla kogo haremki?

Luźne spodnie alladynki stosowane są przez wiele osób. Niemniej jednak najbardziej pasują wysokim kobietom o długich nogach. Oczywiście drobniejsze panie również mogą pokusić się o założenie alladynek, jednakże wtedy zaleca się jednoczesne dobranie do stylizacji butów na wysokim obcasie. Zabieg ten ma na celu optyczne wydłużenie sylwetki. Można byłoby pomyśleć, że wysokim kobietom w takim wypadku zaleca się obuwie na płaskiej podeszwie, co nie jest do końca prawdą. Buty należy dobrać w taki sposób, aby sylwetka optycznie nie została skrócona, dlatego często do luźnych sinbadek dobiera się obuwie na wysokim obcasie.

Często słyszy się również, że alladynki są kierowane do pań z nieco bardziej męskim charakterem sylwetki. Dzięki luźnym, a wręcz mocno poszerzanym nogawkom, jak również mocno obniżonemu krokowi, z powodzeniem można ukryć szerokie biodra oraz uda.