Odzież damska

Sukienki szyfonowe na jesień

Mogłoby się wydawać, że szyfonowe sukienki nosi się wyłącznie latem. Jednak nie jest to prawda. Sukienki z tego zwiewnego materiału nadają się także na ciepłą jesień. Wystarczy tylko szukać odpowiednich modeli. Czym się one wyróżniają?

Długi rękaw


Jesienne sukienki szyfonowe mają długi rękaw. Bardzo często jest on bufiasty, zwężany w kierunku dłoni. Dzięki temu materiał może swobodnie poruszać się na wietrze i ładnie faluje przy każdym ruchu. Długi rękaw sukienki szyfonowej chroni przed chłodem. Niweluje on potrzebę zakładania dodatkowego okrycia, choć sukienki szyfonowe całkiem dobrze prezentują się też z dzierganymi swetrami. Tworzą z nimi bardzo kobiecy look, który z pewnością spodoba się wielu osobom. Sukienki szyfonowe można też łączyć z płaszczami i żakietami w stylu boyfriend cut. Dzięki nim sukienka prezentuje się bardziej łobuzersko.

Kolory ziemi


Sukienki na jesień zazwyczaj mają przygaszone kolory. Są to tzw. odcienie ziemi. Króluje wśród nich oliwkowa zieleń, brązy, beże i stare złoto. Są to odcienie, które wyglądają bardzo majestatyczne. Co ważne, szyfon nie musi być tylko w jednym kolorze. Może on mieć wzór, który umożliwia połączenie różnych odcieni. Najczęściej pojawiającym się motywem są drobne kwiatuszki. Takie sukienki dobrze pasują do kozaków w odcieniach brązu. Czerń może w połączeniu z lekkim szyfonem może być zbyt ciężka, podczas gdy brąz podkreśla jego kobiecy charakter.