Odzież damska

Sukienki na wesele – czego unikać?

Wybór sukienki na wesele jest raczej dowolny – nie ma określonej długości, nie mówi się o tym, czy ramiona mają być odkryte, czy zakryte, jaki ma być jej krój, czy wzór – odpowiednie będą sukienki hiszpanki, te z baskinką, czy ołówkowe. Akceptowalne są nawet kostiumy. W modzie weselnej funkcjonuje jednak kilka zasad, które obowiązują wszystkich mimo tego, że ogólnie nie wymaga się już raczej bardzo eleganckich, formalnych strojów.

Sukienki na wesele – czego unikać?

Podstawową kwestią jest kolor – dopuszczalne są właściwie wszystkie poza dwoma wyjątkami. Białym (oraz wszelkimi jego odcieniami), który w tym dniu jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Niektórzy twierdzą, że jeśli panna młoda wyrazi zgodę założenie białej sukienki jest dopuszczalne – należy sobie jednak zadać pytanie, czy naprawdę chcemy zawracać jej głowę takimi sprawami i pozyskiwać zgodę, która może być motywowana tylko i wyłącznie uprzejmością, czy dobrym wychowaniem. Biała sukienka to od zawsze nietakt – to panna młoda ma wyglądać i czuć się wyjątkowo, nie należy więc robić jej konkurencji. Drugim niedopuszczalnym kolorem jest czarny – kojarzący się raczej z żałobą, niż z radością. O ile mała czarna będzie odpowiednią kreacją na elegancki bankiet, czy do teatru, to na wesele lepiej wybrać jakiś weselszy kolor.

Długość sukienki też jest istotna. O ile panuje tu dosyć duża dowolność to należy raczej zrezygnować z sukienek mini, które w tańcu będą więcej odkrywać niż zasłaniać. Sukienka weselna powinna się kończyć najwcześniej mniej więcej na wysokości kolan – wszystkie krótsze wersje zostawmy na wyjścia do klubu, czy imprezę.

Oferta sprzedażowa sukienek na wesele: https://dstreet.pl/pol_m_Przekroje_Women_Sukienki-na-wesele-1279.html